Листи
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018
№1/9-500, листа Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації від 27.08.2018 №2403/02/02-34-01-02 про приведення у відповідність експозицій музеїв, які перебувають у сфері управління міністерства освіти і науки, інформуємо.
В музеї історії школи-інтернату вжито всіх заходів для приведення експозицій, стендів у відповідність до вимог законодавства щодо використання державної сим волики, засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні, та заборони пропаганди їхньої символіки, з урахуванням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Музей є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу.
Матеріали музею містять правдиву інформацію про минуле нашого народу.
Основна мета діяльності нашого музею: виховання у школярів патріотизму, формування національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України.
Визначальним в екскурсійній тематиці, в експозиціях музею, у всіх виховних заходах є акцент на важливій ролі українського народу у європейській і світовій історії.
У формах музейної роботи учням подається правдива інформація про сучасні події в житті українського народу, яскраво висвітлюється громадянський подвиг героїв революції Гідності, вшановується пам’ять героїв Небесної Сотні, патріотизм українських воїнів, які відстоюють територіальну цілісність нашої держави сьогодні.
В музеї створена експозиція, в якій представлена інформація про героїв АТО – жителів Одеси та Одеської області. Матеріали оформлені у стаціонарній експозиції.
Приведено у відповідність до трактувань української та світової історичної науки терміни, вживані в музейних експозиціях, у тому числі і терміни періоду Другої світової війни. Проаналізовано і перевірено історичну достовірність дат, тверджень, подій і фактів кінця ХІХ – ХХ століття, які розміщені в експозиціях.
В експозиціях музею історії школи не використовується нацистська, комуністична символіка.
Продовжується збір відео матеріалів, фотографій, документів, музейних предметів відповідно до змісту музейної тематики.