Новини


Сьогодні, 6 грудня, українці відзначають важливедержавне свято – День Збройних сил України. Воно було встановлене постановою Верховної РадиУкраїни в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про ЗбройніСили України».

Збройні сили України — це військове формування,на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захистїї суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні силиУкраїни забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй,охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіальногоморя України.

Верховним Головнокомандувачем Збройних СилУкраїни є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами Українив мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України.

Міністерство оборони України, у підпорядкуванніякого перебувають Збройні сили України, бере участь у реалізації державноїполітики з питань оборони і військового будівництва, координує діяльністьдержавних органів та органів місцевого самоврядування з підготовки держави дооборони, аналізує воєнно-політичну обстановку, визначає рівень воєнної загрозинаціональній безпеці України, забезпечує функціонування Збройних сил і їхготовність до виконання покладених на них функцій і завдань тощо.