Цікава інформація


18.03.2019 р.

***

4 роки тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичайних свят - Міжнародний день щастя. Традиційно його відзначають саме 20 березня. Його відзначали не випадково - 20 березня припадає на день весняного рівнодення, коли ніч практично зрівнюється зі світлою частиною доби.

 

Автори ідеї хотіли показати: на щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце.

 

Звісно на офіційному рівні вихідного нам ніхто не обіцятиме, але від цього дата не стала менше значущою для оптимістів всього світу.

 

Основна мета - нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі.

 

 

 

 

***

21 березня - Всесвітній день поезії. Поезія - це ключ до захоплюючої різноманітності людства.

 

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії.

 

Перший Всесвітній день поезії пройшов в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

 

Поезія об'єднує країни, народи, культури, і допомагає людям зрозуміти один одного.

 

Протягом століть думки і почуття зодягнені в поетичну форму, проникають у серця людей, нагадуючи всім, що ми всі одна велика сім'я, і що ми такі різні, насправді схожі один на одного.

 

 

 

 

***

22 березня – Міжнародний День Води.

 

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води. Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

 

Вода – найпоширеніша і найбільш незвичайна речовина на нашій планеті. Вона має унікальні хімічні й фізичні властивості, які відіграють надзвичайну роль у підтримці життя на Землі. Вода може існувати у трьох агрегатних станах – твердому, рідкому та газоподібному. Перехід з одного стану в інший залежить від температури й тиску повітря.

 

Земля – єдина планета в Сонячній системі, де вода може існувати в трьох станах. З підвищенням температури молекула води починає рухатися швидше. У черзі послідовних перетворень цей універсальний елемент природи проходить три стадії: лід перетворюється на воду, а вода – на пару. У процесі перетворень вода переносить із собою хімічні елементи із ґрунту в рослини, із суші в океани, з атмосфери на землю.

11.03.2019 р.

***

Тарас Шевченко співець поновленого народу, непокірний бунтар. Його поезія - явище унікальне і неповторне. Тарас Шевченко геній, а своєю невимірною вагою, значенням у справі національного відродження рідного краю він явище феноменальне, єдине можливо у світі.

 

Він і далі залишається серед нас, Українців, як невмирущий геній, як поводир, що показує наш шлях в боротьбі за наші ідеали. Любити Шевченка - любити Україну.

 

 Тарас Шевченко - із цим іменем сьогодні на планеті ідентифікується Україна і Українці. І хто б ти не був, де б ти не жив, той, хто перечитає Кобзаря, не зможе уявити своєї долі без Шевченка.

 

Пізнавати Шевченка - це пізнавати історію, доходити до найостаннішого кола українського пекла, опускатися в огидні ями національного розбрату, всього того, що доводиться викорчовувати і випалювати словом Шевченка.

 

 

 

 

*** 

 Ранком 21 вересня 1941 року військовою радою Приморської армії було підписано бойовий наказ військам, згідно якого призначалося завдання операції "Григоріївський десант". Головну роль мали відігравати дві дивізії: 421-ша одеська та новоприбула 157-ма дивізія. Вони мали нанести удар з фронту.

 

У тил ворога з метою перешкоджання нормальному управлінню його військами між Блудинкою і Свердлова скинули диверсійно-десантну парашутну групу. Подвиг 23-х десантників змальовано по гарячих слідах у відомому фронтовому написі Леоніда Соболєва "Батальйон Четверих". Всіх героїв виведено під їх справжніми іменами.

 

Загальний настрій військ, що вперше готувалися не лише захищати, а й звільнити рідну землю, добре відображено у словах Романа Перепелиці: "Один моряк - моряк, два моряка - взвод, три моряка - рота, скільки нас? Четверо? Батальйон, слухай мою команду!"

 

Григоріївський десант завдання виконав з гідністю. Стратегічна мета, що її поставило перед собою командування, було досягнуто. Головним морально-політичним наслідком радянського контрнаступу було значне підвищення боєздатності частин Приморської армії, подальше зміцнення бойового духу захисників Одеси.

 

 

 

 

*** 

Сьогодні ми говоримо про Україну і мир в ній. І не випадково: ми впевнено крокуємо в Європейський союз, бо наша країна - Європейська, і ми всі бажаємо жити в мирі, у дружбі, у злагоді. Майбутнє в руках молодих, а отже воно залежить від нас, учнів, які сьогодні ще сидять за партами, а вже завтра керуватимуть своєю країною, множитимуть її доброту, перемагатимуть і здобуватимуть їй світову славу.

 

Нехай мирне небо і яскраве сонце будуть завжди над нами, сповіщати щоранку, що наша рідна земля, наша Україна радісна і щаслива, а мир і злагода пріоритети кожного українця.

 

 

 

 

*** 

Що для нас означає слово Україна! Батьківщина - це отча земля, наш рідний край, місце, де ми народилися, де народилися наші батьки, всі ми, рідна домівка, де нас огортають любов'ю і турботою найрідніші у світі люди, вулиця, де знайоме кожне деревце та будинок, місто, яке назавжди залишиться у наших серцях. Це тато і мама, це твої друзі, учителі. Це стежка, яка веде у школу, птахи, які співають дзвінкоголосі пісні, це твоя маленька батьківщина.

 

Україна - це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і, звісно, з мудрими, талановитими людьми. Це велика держава, і живуть в ній різні люди.

 

 

 

 

*** 

Один із трьох китів, на яких стоїть земля - так називають українського силача Василя Верастюка, володаря титулів найсильніша людина України та найсильніша людина світу 2006 року. За його участю наша збірна виборола титул найсильніша нація світу 2003, 2004 та 2005-го роках.

 

Заслужений майстер спорту України, чемпіон світу із силового екстриму. Його кілька разів було занесено до книги рекордів Гіннеса. Він ставив рекорди, проробляючи різні силові трюки - тягнув 5 вагонів трамваю, що важив понад 100 тон, провозив на відстань на 25 метрів щіпку з машин Міцубіші, на час установлював величезні крижані куби вагою в 150 кг кожен.

 

Він відомий також як актор та громадський діяч.

 

 

 

 

 

*** 

Одеська область — найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. На півночі та сході межує (за годинниковою стрілкою) з Вінницькою, Кіровоградською та Миколаївською областями, омивається водами Чорного моря, на півдні — з Румунією, на заході — із Молдовою. До складу області входить острів Зміїний.

 

Одеську область було утворено 27 лютого 1932 року, коли ЦВК СРСР затвердив постанову ІV позачергової сесії ВУЦВК від 9 лютого 1932 року про створення на території Української СРР п'яти областей. У 1954 році до її складу увійшла територія колишньої Ізмаїльської області (територія від Дністровського лиману до р. Дунай).

 

 

04.03.2019 р.

***

Мужність та героїзм Одеси викликали почуття глибокої поваги та захоплення всієї країни, всіх людей доброї волі у світі. Одеса постійно була пов'язана радіо-мостом із Москвою. Регулярно проводились радіопереклички з Києвом, Харковом, Севастополем, Ленінградом. Рівно о 17-й годині диктор Московського радіо оголошував: "Увага! Говорить Одеса!" і весь світ міг почути голоси одеситів і захисників міста, що перебували у глибокому тилу, але не склали зброю, не скорилися ворогові.

 

О 17.30 з підвального приміщення, що знаходилося на вулиці Манежній №49 починалися передачі студії фронтового радіомовлення. Не залишились поза увагою й діти, 15 вересня 1941 року у 35-ти школах Одеси діти сіли за парти. Не залишилися поза увагою й діти, сім'ї переселилися у катакомби. Багато хто з вчителів пішов на фронт, а нестачу педагогічного персоналу доповнювали викладачі середніх спеціальних та вищих навчальних закладів Одеси.

 

Учні були забезпечені підручниками, зошитами, шкільним приладдям. Дітям видавалися безкоштовні сніданки, у школах працювали буфети, заняття проводилися до останнього дня оборони Одеси.

 

 

 

 

***

Війна. Слово, яке змушує стрепенутися, задуматися кожну людину. Друга світова давно минула. Але пам'ять про неї живе. Кожну родину спіткало горе. На фронт йшли чоловіки, сини, сестри, брати. Страшна війна - пекуча рана, яка болить і досі. Війна забрала, поглинула у своєму полум'ї мільйони людей, завдала народові мук і гіркоти втрачених, які й понині тривожить народну пам'ять.

 

Благословила мати сина,
а синові 17 літ;
йти на бій за батьківщину,
був материнський заповіт.

Сховала сльози на прощання,
щоб не пекли його вони;
і син пішов, лишив чекати,
лишив свої хлоп'ячі сни.

 

 

 

***

Острів Хортиця - найбільший острів на Дніпрі, унікальність його у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам'яток геології, культури, історії. Основу найбільшого острову на Дніпрі, довжина якого 12 кілометрів, ширина в середньому 2,5 кілометрів. Загальна площа становить 2360 гектарів, становлять граніти і гнейси, яким близько двох мільярдів років.

 

Природна унікальність Хортиці в тому, що тут у мініатюрі представлені зразки всіх ландшафтних зон України. У музеї запорозького козацтва, відкритого на території заповідника 1983 року, зібрано понад 30 тисяч експонатів, які охоплюють історичний період від палеоліту до 19-го століття нашої ери.

 

Експозицію доповнюють 4 діорами. Переважну більшість експонатів знайдено саме на Хортиці. Це - кам'яні знаряддя праці, кераміка, зброя, якорі, фрагменти старовинних човнів, стовбур дубу, який був зрубаний кілька тисячоліть тому, і стільки ж пролежав на Дніпровському дні.

 

 

 

 

***

Цей святковий день, восьме березня цілком присвячений найпрекраснішій половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Історія появи Міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворну століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільство.

 

На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок на стільки це здалося можливим і доцільним.

 

Міжнародний жіночій день найчастіше пов'язують із соціалістичним рухом, який по суті відкрив реальні шляхи для активної реалізації рівноправності жінок в широкій суспільній свідомості. Відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, одночасно можна сказати: це одне з кращих свят, яким довелося увійти в наші календарі.

 

 

 

 

***

В історії на завжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає та шанує людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. Історія мого життя - писав поет - становить частинку історії моєї батьківщини.

 

Тараса Шевченка шанують у світі. Волею історії він ніби ототожнений з Україною, представляє нас, Українців, народам світу.

 

Він наш великий поет, наша честь і слава. Ми називаємо його Кобзарем. Так поет назвав книгу всього життя - "Кобзар". Вона стала настільною для всього нашого народу.  Отже Шевченко був і є народним поетом-співцем.

 

Уже 2 століття 9 березня кожного року особлива дата в нашій країні. Сьогодні Україна вшановує свого великого сина - Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 205 років від дня його народження.

 

 

 

 

 

20.02.2019 р.

***

Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах, присвячується.

 

Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість й найдорожче - життя - присвячується.

 

Час. У кожного із нас з ним свої рахунки, а в України особливі. Більше 350-и років на шляху боротьби за незалежність український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали герої "Небесної сотні".

 

 

 

 

***

Боротьба не за щастя вже іде, а за життя!
Бо його забирають.
Нас надія веде, нас ідея веде
за свободу для рідного краю.

В шалений жар тривожних днів,
в той час, як небо димом затягнулось,
як мерзлі руки прагнули вогню,
прийми, о Господи, своїх синів,
 за України волю їх убили.

 

 

 

 

***

Усі герої “Небесної сотні” були простими людьми - не депутатами, не політиками, не керівниками вищого ешелону влади.

 

У вирішальний час не змогли байдуже сидіти біля телевізора, просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці. Вони подарували нам свободу, віддали життя - все, що мали, і ми не можемо цим знехтувати. Вони не думали про те, що можуть загинути. Лише знали, що так, як є, далі бути в Україні не може.

 

 

 

*** 

“Небесна сотня” України вірно береже від зайд Чумацький шлях! Вона крізь дим майдану у вічності оберігає спраглі до свободи та правди нашої души.

 

Жовто-блакитний прострілений вже вкотре. Та ні краплі страху в їхніх очах, бо в серці їхнім навіки лишились віра, відданість, патріотизм і героїчна мужність.

 

Герої не вмирають, вони з нами!  Лише тихо про свої життєві плани та мрії гомонять. Хтось згадує кохану, друга, а хтось - доньку і сина.

 

“Небесна сотня” з вірою у життя йшла вперед свободу українцям добувати, й віддала свою душу і тіло за нас усіх.

 

 

 

 

***

Герої не вмирають! Вони тут, з нами на землі! Лише тихенько-тихенько сплять. Бо змучились від катувань, побоїв і голосу смерті, що на вістрі снайперської кулі.

 

Ми плачемо, вони ж не плачуть. Їхні души героїчним жовто-блакитним полум'ям горять! Ми повинні жити гідно, щоб святу “Небесну сотню” ні за що, ніколи не забути.

 

Про той незламний дух, що мусив їх стоять,
а скільки ще? Ще скільки вас загине, люди!
життя не варте тих німих катів,
вже не повернеться назад і більше вже не буде
ні обіцянок, ні брехливих слів!

 

 

 

 

***

Майдан і революція Гідності потрясли не лише Україну, але й весь світ. Зігріта палкими серцями мільйонів національно свідомих українців, з усіх регіонів, незалежна демократична держава Україна продемонструвала Європі і всьому світові, що українці - міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе та зуміла відстояти свій демократичний вибір.

 

Це рік єднання, пробудження та консолідації українського народу. Майдан став центром революції, місцем правди і свободи, площею добра, тепла, дружби, любові, братерства і гідності.

 

 

 

 

***

Герої не вмирають! Саме цими словами Україна проводжала в останній путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі, ті, для кого справедливість, гідність, свобода України були не просто словами, а змістом їхнього життя.

 

Україна стогнала від болю. Захлиналася від крові своїх синів. Це не час Другої світової війни. Це 21-е століття. Це 2014 рік. На очах у всього світу в Києві розстріляли беззбройних людей і студентів, художників, вчителів, працівників миролюбних професій.

 

 

 

***

Темні часи пройдуть. Буде колоситися хліб. будуть сміятися діти. Буде жити Україна. Віднині Небесне воїнство поповнилося ще однією сотнею - Небесною! Ніщо і ніколи не зможе зламати волевиявлення українського народу, його прагнення жити в незалежній, миролюбивій державі.

 

Україна у нас одна! І ми завжди боротимуся за неї.

 

Слава героям України!!!

 

 

 

 

***

Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!

 

Герої не вмирають! А живуть у наших душах, торкаються струн нашого дитячого серця. Хай пам'ять усіх невинно убитих згортує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

1

Спинюсь не темлю,
що воно за диво!

О ці степи, це небо, ці ліси,
усе так чисто, гарно, незрадливо.

Усе як є, дорога, явори,
усе моє, се зветься - Україна!

 

Воскреснемо! Бо вічно ми були на цій Богом даній землі як народ і рідне небо хай пошле нам всім для життя.

 

Воскреснемо, бо світить нам  увіки пророцтво Тараса Шевченка: "Не вмирає душа наша, не вмирає воля". Встаньмо з колінь, розірвімо пута, якими нас віками приковано до чорних скель, високо підведемо голови, як це одвіку було написано нам на роду.

 

 

 

 

2

Пречиста блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна душа народу. Веселковою барвою розлилася вона в небесах віковічним знаменем, на якому палає золото сонця, мов святий німб.

 

Ні, немає на світі кращого неба, ніж неба на Україні високе, мов наш дух. Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від рідної землі-матінки.

 

Подивлюсь на синє небо і думкою, як у тій чудовій-пречудовій пісні, полиньмо аж до сонця, до зірок, і гляньмо на трепетну землю, і тоді відкриється нам на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце - України.

 

 

 

 

3

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає та шанує людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові "Історія мого життя" писав поет "Становить частинку історії моєї батьківщини".

 

Шевченко шанують у світі волею історії він ніби отоджений з Україною, представляє нас, Українців, народам світу. Він наш великий поет, наша честь і слава.

 

І нам учням потрібно знати його твори, його життя. Ми називаємо його Кобзарем. Так поет назвав книгу всього свого життя - "Кобзар". Вона стала настільною для всього нашого народу.

 

Кобзарями називаємо також народних співців, які виконують пісні, супроводжуючи свій спів грою на бандурі чи кобзі.

 

Отже Шевченко був і є народним поетом-співцем. Уже 2 століття 9 березня кожного року - особлива дата в нашій країні. Цього дня Україна вшановує свого великого сина Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 204-й рік від дня його народження.

 

 

 

 

4

Весна - символ молодості та здоров'я, краси та кохання. І в переддень 8-го березня ми бажаємо всім жінкам і дівчатам завжди бути такими ж молодими, красивими, ніжними і коханими як сама весна.

 

Чи може хтось сказати, чому жіноче свято ми відзначаємо саме навесні. Все дуже просто. Весною відбувається оновлення в природі, зародження нового. А жінка теж дарує світові нове життя.

 

Ось уже багато років поспіль ми вітаємо 8-го березня всіх жінок і дівчат із Міжнародним Жіночим днем. Багато випробувань випало на долю жінки, але вона все витримала та надалі вершить свою місію на землі.

 

Сьогодні вона не лише берегиня родини і роду людського, але й освічена, високодуховна особистість. Вклоняємося тобі, мати роду людського, ім'я якій - Жінка.

 

Миру і щастя дому твойому, сім'ї твоїй. Миру і щастя землі, по якій ти ідеш, жінка!

 

 

 

 

***

Сьогодні жінко ваше свято!

І на зорі ще в ранній час
йде славний березень вітати
живими пролісками вас.

 

Несе надії вам святкові,
мов подих радісний весни;
за вашу вірність у любові,
що не згаса до сивини!

 

 

 

 

***

Але, якби все те почати знов.

Адже той борщ щоденний - то любов,
сорочка чисто випрана - любов,
і ночі, що не спала ти любов,
і квіти, що посіяла - любов,
вся Україна - то твоя любов.

Все так було б, якби почати знов.

Жіноча доля в світі - це любов!