Цікава інформація


16.09.2019 р.

***

Наша Україна - молода держава, що перебуває на шляху радикальних, політичних, соціальних та економічних перетворень, обравши шлях переходу від тоталітарних ідеологій до свободи і демократії, національного відродження, цивілізованої, соціально-зорієнтованої економіки, побудови нового громадського суспільства.

 

Тому сьогодні важливо відтворити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму, як
духовно-моральної та соціальної цінності, сформувати у кожного члена суспільства громадянсько-активні, соціально-значущі якості, які можна проявити в усіх видах діяльності і, перш за все, пов'язаних із захистом інтересів своєї родини, рідного краю та батьківщини, реалізації особистісного потенціалу на благо української держави.

 

 

 

 

 

Авторитетні думки Василя Сухомлинського про патріотизм:

 •  - Без будь-кого із нас батьківщина може обійтися, але будь-хто із нас без батьківщини ніщо.
 •  - Патріотизм - серцевина людини, основа її активної позиції.
 •  - Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття і думки, осягнення святині, батьківщини не тільки розумом, але й перед усім серцем.
 •  - Патріотизм починається з любові до людини.
 •  - Патріотизм починається з колиски.
 •  - Патріотизм - почуття соромливе та делікатне. Побережи святі слова - не кричи про любов до батьківщини на всіх перехрестях, краще мовчки працюй в ім'я і блага та могутності.

 

 

 

 

***

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

 

До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте у Резолюції від 7 вересня 2001 року генеральна асамблея ООН прийняла Постанову, за якою з 2002 року святкування Міжнародного дня миру має проходити кожен рік в одну і ту ж дату - 21 вересня.


В Україні День миру встановлений Указом Президента від 5.02.2002 року і відзначається щорічно 21 вересня.

 

Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

 

Найбільше у світі щастя - це мир, коли люди живуть дружньо та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

 

Цей день присвячений ідеалам миру, як у відносинах в середині держави, так і у відносинах між усіма державами і народами, та покликаний змусити всіх не тільки задуматися, але й зробити щось заради спокою на землі.

 

 

 

 

Як подолати депресію.

 •  - Поговоріть з другом. Якщо вам здається, що у вас депресія, поділіться почуттями з людьми, яким довіряєте. Більшість людей почувається краще після розмови з тим, хто хвилюється за ним.
 •  - Продовжуйте займатися справами, які приносили задоволення до хвороби.
 •  - Уникайте ізоляції, підтримуйте контакти із сім'єю та друзями.
 •  - Займайтеся фізичними вправами. Навіть коротка прогулянка принесе користь.
 •  - Дотримуйтесь звичного режиму харчування і сну.
 •  - Прийміть той факт, що у вас можливо депресія й відповідним чином скоректуйте свої очікування. У такому стані у вас може не бути сил, щоб робити звичний для вас обсяг робіт. Це нормально в разі депресії. Сконцентруйтеся на подоланні хвороби, аби швидше повернутися до нормального життя.

 

 

 

 

***

22 вересня 2001 року День 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої вітчизняної війни.

 

В країні вперше відзначається День партизанської слави, встановлений Указом Президента України №1020/2001.

 

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

 

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат Гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань радянської армії на захід.

 

За мужність і героїзм в боротьбі з ворогом 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями. 223 з них визнані гідними звання Героя радянського союзу.

 

Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні вшановує пам'ять всіх, хто боровся за визволення Україні від фашистських окупантів.

 

 

 

 

 

Дніпровсько-Карпатська операція з 24 грудня 1943 - 17 квітня 1944 рр.

Стратегічна військова операція збройних сил СРСР проти німецько-італо-угорсько-румунських військ з метою звільнення правобережної частини України. Влітку-восени 1943 року радянські війська зайняли всю лівобережну частину України, і в ході битви за Дніпро захопили стратегічні плацдарми на правому березі Дніпра, що створило сприятливі умови для подальшого наступу на правобережній частині України.

 

За планом, який склався до грудня 1943 року, Перший Український фронт ударом від Києва на Могилів-Подільський мав розгромити північне крило групи армій "Південь", а інші 3 Українські фронти повинні були ударами з трьох напрямків оточити і знищити Никопольско-Криворізьке угруповання німецьких військ.

 

Перший, Третій та Четвертий Українські фронти ударами по напрямах, що сходяться, на Нікополь, Новоронцовку розгромили Никопольско-Криворізьке угруповання німецьких військ, і подальшими ударами на Миколаїв і Одесу звільнили все чорноморське узбережжя.

 

Всього радянські війська налічували 2 млн. 86 тис. Осіб, 31,530 гармат і мінометів, 1906 танків і самохідно-артилерійських установок.

 

 

 

 

09.09.2019 р.

***

Шановні Українці! Указом Президента України Володимира Зеленського №621/2019 від 23.08.2019 року 29 серпня встановлене днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

У цей день згадуємо подвиг героїв України та вшановуємо пам'ять військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули у боротьбі за незалежність України. По всій Україні до меморіалів та стін пам'яті загиблих покладають квіти, проводяться зустрічі з родинами загиблих і постраждалих, згадуються героїчні сторінки життя.

 

Пам'ятаймо подвиг Українських воїнів, які віддали життя за мирне майбутнє українського народу на своїй землі.

 

 

 

 

***

24 серпня 1991 року Верховна рада України урочисто проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави України.

 

28 років для історії - одна мить. 28 років, які минули з того часу, це миттєвість з точки зору вічності й одночасно ціла епоха, яка вбрала в себе дійсно історичні, визначальні для народу події.

 

Головним для нас залишається те, що самостійність України вже ні в кого не викликає сумнівів, адже наша держава рівна серед рівних, увійшла в міжнародну співдружність. Воскресла наша національна свобода.

 

Сьогодні ще багато труднощів в нашому житті. Процес державотворення ще продовжується. І від нас усіх залежить наше краще майбутнє, завтра. І хай не буде серед нас байдужих у розбудові незалежності України.

 

 

 

 

***

Кожна країна світу обов'язково повинна мати свої символи. Символ - це умовне позначення якогось предмету, поняття чи явища.

 

Вистраждавши, виборовши волю, Україна має тепер державні символи. Існує легенда, що давно-давно жила колись жінка, і було у неї 3 сина. Попідростали і вирішили піти у світ, прославляти свою матір.

 

Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку подарувала йому золоту корону з трьома промінями. Пішов син між люди. І за трипроменеву корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя, дали першому сину ім'я Тризуб.

 

Настала черга середнього брата. Йому мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославляв він свою матір. Одержав середній син ім'я Прапор.

 

А там, де був наймолодший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. І одержав син за свій джерельний голос, величний спів ім'я Гімн.

 

І з того часу ідуть поруч 3 брата - Тризуб, Прапор і Гімн, і прославляють рідну неньку Україну. Герб, Прапор, Гімн - це 3 основні національні символи України.

 

Прапор - символ незалежності держави.

 

Тризуб - це герб України, він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя. Батько-мати-діти.

 

Державний гімн України - це урочиста пісня, символ нашої державної єдності.

 

 

 

 

***

Наш герб - Тризуб. У ньому сила.
Отця небесного і сина.
Уважно придивись до нього,
на духа схожий він Святого,
що голубом злетів  з небес
і у людських серцях воскрес.
Тризуб - немов сім'я єдина,
де тато, мама і дитина
живуть у мирі і любові
на Україні вольній, новій!

 

 

 

 

 

27.05.2019 р.

***

Рушник - це символ України. Орнамент вишивки - це пам'ять про життєдайні сили Землі та Сонця. Рушник супроводжував українців протягом всього життя - і в радості, і в горі. Із рушником виряджали в далеку дорогу батька і сина, чоловіка і коханого. На вишиті рушники приймала повитуха немовлят.

 

Цікаво, що для хлопчика вишивали одні візерунки, а для дівчат інші. Найбільш обрядові сюжети пов'язані з рушником збереглися у весільній церемонії.

 

 

 

 

*** 

На кожному рушникові є такі собі крайчики - вужики або кривуліки. То знаки води. А де вода - там життя. Ламана лінія безкінечник. Вона розповідає про те, що життя продовжується, а чотирьохкутники - то символ Сонця. А ось дерево життя, найпоширеніший і найдавніший орнамент українського рушника.

 

Калина на рушникові - символ дівочої вроди. А калина з дубом - то поєднання краси і сили. Мистецтво вишивки живе і сьогодні складним багатогранним життям.

 

Народні майстри створюють традиційні вишиті вироби. Турбота про традиції перебуває у підґрунті творчості народних майстрів.

 

Вічна пісня барв і кольорів,
неповторна музика натхнення;
шепіт трав і шелест яворів
і дзвінкі турботи сьогодення.

 

Хрестиком укладена в рядки,
поспліталось, блиснуло веселкою;
ніжність материнської руки,
пісні чем весільної веселої.

 

Народ у колір заплете,
проросте і піснею, і цвітом;
а над світом, гляньте, а над світом
українська вишивка цвіте.

 

 

 

 

***

Одночасно з наступом під Корсунь-Шевченківським, війська правого крила Першого українського фронту провели наступ в напрямку Рівного "Рівне-Луцька операція". Лісисто-болотиста місцевість і сильне бездоріжжя створили вкрай важкі умови для наступальних дій в цьому районі.

 

Не дивлячись на це, 27 січня 13-а і 60-а армії перейшли в наступ, який розвивався досить успішно. в 50-ти кілометрах на північ від ділянки прориву діяли перший і шостий гвардійські кавалерійські корпуси, які в перший же день наступу заглибилися на 40-50 кілометрів на розташування противника, суцільної оборони у якого в цьому районі не було.

 

У ніч на 29 січня кавалерійські корпуси, пройшовши по бездоріжжю лісовими стежками і болотами понад сто кілометрів, повернули на південний схід і опинилися в тилу німецьких військ, які обороняли Рівне.

 

Зі сходу на це місто наступали війська 13-ї армії, які подолали слабку оборону противника також в перший день операції.

 

2 лютого кавалеристи раптовим ударом оволоділи містами Луцьк і Рівне.

 

 

 

 

 

20.05.2019 р.

***

Більшість із нас вірить, що певні речі приносять удачу, тобто є своєрідними оберегами. Для українського народу здавна таким традиційним оберегом був віночок. Не лише дівчата прикрашали ним себе, але й досить часто його використовували, як елемент декорування будинку.

 

Зображення вінків завжди було на одязі, скатертинах, рушниках. І, звісно він є незмінним атрибутом свята Івана-Купала, яке відзначається 7 липня.

 

 

 

 

***

Важливо знати, що в традиційний український вінок вплітали обов'язково не менш як 12 квіток. Сьогодні ці традиції, на жаль, забуваються. Адже мистецтво плести віночок - ціла наука. А раніше її передавали з покоління в покоління.

 

Важливо було знати, як і коли збирати квіти, як вплітати і зберігати, яке зілля з яким поєднувати, як замочувати квіти у рослинних соках, щоб вони довше були свіжими, оскільки свіжий вінок - на добро, а зів'ялий - недобрий знак.

 

Якщо віночок розвився чи розірвався, чекай біди.

 

 

 

 

***

Український віночок, окрім безліч квітів, обов'язково мав бути прикрашений стрічками. Довжина стрічок не перевищувала довжину кіс дівчини. В'язати стрічки слід у певній послідовності.

 

Дівчину завжди впізнавали по віночку, і сором був тій дівчині, у якої стрічки пов'язані недбало або не за порядком. Отже в'язати стрічки треба теж уміти і символи їхні знати.

 

Про це юна пані повинна ти знати.
Коричнева стрічка - земля наша мати.
Вона в нас єдина, вона найрідніша.
Коричнева стрічка - вона найміцніша.

 

 

 

 

*** 

Кожен народ отримав свою мову, виразну, привабливу, неповторну. Одна несе в собі зерно мелодійності, інша тверда, ніби алмаз. Є плавні та легкі мови, як сонячне море, а деякі настільки приємно слухати, що хочеться злетіти до небес. Є мови, з якими нічого не може зрівнятися. Це мови, які прямують прямо до серця. Це рідні мови.

 

Рідна мова - мова серця. Це часточка тебе, твоєї батьківщини, всіх твоїх прародичів. Це історія твоїх пращурів. Доки живе мова в устах народу, до того часу живий і народ.

 

 

 

 

 

***

День слов'янської писемності та культури встановлено в Україні згідно з Указом Президента України. Його ми відзначаємо щороку 24 травня в день ушанування пам'яті Святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. Крім України, день слов'янської писемності та культури, святкують також у Росії, Білорусії, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії й інших країнах.

Це унікальне культурне свято, коли вшановують братів-просветителів Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов'янську, поширювали Християнські вчення.

 

 

 

 

***

Яблука постійно присутні в нашому житті. Є приказка: з'їдайте одне яблуко на день і ваш лікар залишиться без роботи. Чимало досліджень довели, що у яблуках загалом немає нічого особливого, проте всі мікроелементи та поживні речовини поєднані в ньому практично в ідеальній пропорції, що й робить його таким цінним продуктом для людини.

 

Також яблуко сприяють природному очищенню кішківника, позбавляють від вздуття живіт, а ще яблука на 80% складаються з води. Вітамін C у яблуках сприяє травленню та зміцнює імунітет.

 

Яблука та яблучний сік сприяють діяльності мозку й покращують пам'ять. Загалом яблука мають позитивний вплив на всі без винятку органи та системи. Проте як і у всьому, так і в вживанні яблук, треба мати міру. Треба вживати 2 - 3 яблука на день.

1

Спинюсь не темлю,
що воно за диво!

О ці степи, це небо, ці ліси,
усе так чисто, гарно, незрадливо.

Усе як є, дорога, явори,
усе моє, се зветься - Україна!

 

Воскреснемо! Бо вічно ми були на цій Богом даній землі як народ і рідне небо хай пошле нам всім для життя.

 

Воскреснемо, бо світить нам  увіки пророцтво Тараса Шевченка: "Не вмирає душа наша, не вмирає воля". Встаньмо з колінь, розірвімо пута, якими нас віками приковано до чорних скель, високо підведемо голови, як це одвіку було написано нам на роду.

 

 

 

 

2

Пречиста блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна душа народу. Веселковою барвою розлилася вона в небесах віковічним знаменем, на якому палає золото сонця, мов святий німб.

 

Ні, немає на світі кращого неба, ніж неба на Україні високе, мов наш дух. Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від рідної землі-матінки.

 

Подивлюсь на синє небо і думкою, як у тій чудовій-пречудовій пісні, полиньмо аж до сонця, до зірок, і гляньмо на трепетну землю, і тоді відкриється нам на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце - України.

 

 

 

 

3

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає та шанує людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові "Історія мого життя" писав поет "Становить частинку історії моєї батьківщини".

 

Шевченко шанують у світі волею історії він ніби отоджений з Україною, представляє нас, Українців, народам світу. Він наш великий поет, наша честь і слава.

 

І нам учням потрібно знати його твори, його життя. Ми називаємо його Кобзарем. Так поет назвав книгу всього свого життя - "Кобзар". Вона стала настільною для всього нашого народу.

 

Кобзарями називаємо також народних співців, які виконують пісні, супроводжуючи свій спів грою на бандурі чи кобзі.

 

Отже Шевченко був і є народним поетом-співцем. Уже 2 століття 9 березня кожного року - особлива дата в нашій країні. Цього дня Україна вшановує свого великого сина Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 204-й рік від дня його народження.

 

 

 

 

4

Весна - символ молодості та здоров'я, краси та кохання. І в переддень 8-го березня ми бажаємо всім жінкам і дівчатам завжди бути такими ж молодими, красивими, ніжними і коханими як сама весна.

 

Чи може хтось сказати, чому жіноче свято ми відзначаємо саме навесні. Все дуже просто. Весною відбувається оновлення в природі, зародження нового. А жінка теж дарує світові нове життя.

 

Ось уже багато років поспіль ми вітаємо 8-го березня всіх жінок і дівчат із Міжнародним Жіночим днем. Багато випробувань випало на долю жінки, але вона все витримала та надалі вершить свою місію на землі.

 

Сьогодні вона не лише берегиня родини і роду людського, але й освічена, високодуховна особистість. Вклоняємося тобі, мати роду людського, ім'я якій - Жінка.

 

Миру і щастя дому твойому, сім'ї твоїй. Миру і щастя землі, по якій ти ідеш, жінка!

 

 

 

 

***

Сьогодні жінко ваше свято!

І на зорі ще в ранній час
йде славний березень вітати
живими пролісками вас.

 

Несе надії вам святкові,
мов подих радісний весни;
за вашу вірність у любові,
що не згаса до сивини!

 

 

 

 

***

Але, якби все те почати знов.

Адже той борщ щоденний - то любов,
сорочка чисто випрана - любов,
і ночі, що не спала ти любов,
і квіти, що посіяла - любов,
вся Україна - то твоя любов.

Все так було б, якби почати знов.

Жіноча доля в світі - це любов!