Цікава інформація


20.01.2020 р.

Як поводитись під час сильного вітру

         1. Усі вікна в будинку необхідно щільно закрити, прибрати з балконів і лоджі предмети, які можуть випасти на зовні.
         2. Якщо ви опинились на вулиці, то слід триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев.
         3. У разі сильного вітру сховатися в найближчому приміщені або природному укритті.
         4. Уникати перебування поблизу великих дерев, особливо Тополь, а також не паркувати поруч з ними автотранспорт.

 

 

***

Відомо, що найбільш поширеною шкідливою звичкою серед школярів є паління. У всьому світі розгорнулася боротьба проти паління. Адже ця шкідлива звичка щороку приводить до смерті сотні тисяч людей, шкодить їх здоров'ю. діти часто беруть до рук цигарки, як забаву, наслідуючи когось, і не замислюються про тяжкі наслідки.

 

Крім того, дітям, які вже мають таку звичку, складно навчатися в школі, адже вони не можуть зосередитись на навчальному матеріалі, мають погану пам'ять.

 

 

 

***

Паління надзвичайно шкідливе для дівчат. Порушуючи живлення органів і тканин, воно призводить до суттєвих змін в організмі. Голос стає неприємним, шкіра втрачає свіжість і пружність. Після захоплення т тютюном, що ніби стимулює сон, знімає втому, заспокоює, людство побачило серйозні негативні наслідки, які спостерігалися внаслідок його систематичного вживання.

 

Зокрема, нікотин, що міститься в тютюні, впливає на настрій курця і викликає оманливе відчуття певного благополуччя та спокою.

 

Доведено, що систематичне куріння у підлітковому віці дуже шкідливо впливає на розвиток організму.

 

 

 

***

13 листопада 2014 року Указом Президента України було відновлено свято Дня Соборності України, яке відзначали на знак проголошення акту возз'єднання української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки, що відбулося у 1919 році.

 

22 січня 1919 року в Києві на Софієвській площі відбулися урочисті збори, на яких було проголошено Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і  ЗУНР в єдину велику Україну. Ним стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав, що повстали на уламках Російської та й Австро-Угорської імперій в єдину соборну українську державу, яка відтоді стала гарантом загальнонаціональних інтересів українців.

 

Століттями розірваний український народ визволився з неволі та возз'єднався на своїй землі в єдиній українській державі.

 

 

 

 

***

Наша країна ще зовсім молода, тому поки що все в наших руках. Якою ми зробимо Україну, такою вона і буде. Українці вважають, що лише боягузи покидають батьківщину. В жодному разі не можна кидати її напризволяще. Не треба тікати за кордон.

 

Хіба ми не розуміємо, що там ми нікому не потрібні. Ми потрібні Україні, ми можемо поставити її на ноги. Ті, хто тікає з України, зраджують насамперед себе та своїх пращурів. Вони кидають могили рідних напризволяще, вони, ніби соромлячись свого походження, намагаються втекти самі від себе.

 

Тож давайте примножувати багатство нашої країни доти, поки світить сонце над землею, щоб наливалось добром кожне серце, і буде гордість за нашу Україну, і заживемо ми щасливо і довго.

 

 

 

 

 

23.12.2019 р.

***

Найстрашніша біда для кожної оселі - це пожежа. Вона може за кілька хвилин знищити все в будинку і сам будинок, привести до загибелі людей.

 

Якщо виникла пожежа:

1. Постарайся насамперед повідомити про пожежу дорослим, Не приховуй навіть, якщо пожежа сталася з твоєї вини.

2. Подзвони в пожежну охорону по телефону 101, повідом свою адресу і що горить.

3. Якщо задимлення в квартирі, ляж на підлогу, там менше диму, і постарайся дістатися до виходу з палаючого приміщення.

4. Рот і ніс закрий вологою ганчіркою.

5. Не відкривай вікно, це посилить горіння.

6. Якщо відчуваєш запах диму в під'їзді, не відчиняй вхідні двері, вогонь і дим можуть увірватися в твою квартиру, краще піти в далеку кімнату, і з вікна покликати на допомогу.

7. Якщо горить твій одяг, потрібно впасти на підлогу і кататися, збиваючи полум'я.

8. Якщо загорівся електроприлад, слід вимкнути його з розетки і накрити товстою ковдрою.

 

 

 

 

***

Серед основних людських потреб є потреба у встановлені та збереженні добрих взаємовідносин з людьми, потреба у спілкуванні. Що ж таке спілкування.

 

Спілкування - обмін інформацією й емоціями між людьми: його результат залежить однаковою мірою від вас і співрозмовника. Про одну людину говорять, що вона цікавий співрозмовник, про іншу - що вона приємна у спілкуванні, про третю - що вона не вміє слухати.

 

Цікавий співрозмовник добре орієнтується у різних проблемах, має широке коло інтересів, чималий багаж знань, радо ділиться з ними. Людина, яка вміє спілкуватися, вирізняється тактовністю, ввічливістю, повагою до партнера, оптимізмом, вміє добре і гарно розмовляти.

 

Дуже важливою рисою людини в спілкуванні є уміння слухати, розуміти та сприймати співрозмовника.

 

 

 

***

АН-225 "Мрія" - найважчий і найбільший вантажно-пасажирський літак у світі вагою в 640 тон розроблений саме в Україні. Побудували його на Київському механічному заводі. Він одночасно побив 110 світових рекордів в історії авіації.

 

Із початку використання літак-гігант подолав приблизно 1 мільйон 87 тисяч кілометрів відстані, або 46 разів довкола землі по екватору.

 

На сьогодні маємо й інші новинки в авіації, але "Мрія" залишається найбільшою розробкою повітроплавання.

 

 

 

***

Із авіа будівництвом пов'язане ім'я ще одного українця, Бориса Патона. Борис Патон - головний науковий довгожитель України народився 27 листопада 1918 року і у свої 100 років відпочивати не збирається.


Незмінний керівник Української Академії наук, інституту електрозварювання, який він очолює понад півстоліття. Причому на цій посаді він змінив батька, засновника вітчизняної школи зварювання Євгена Патона, творця моста через Дніпро - першого у світі звареного з металу.

 

Вперше у світі Борис Патон застосував зварювання у відкритому космосі, а також - уявіть собі, зварювання живих тканин. Остання технологія набула світового визначення як дієвий метод у хірургії, який немає аналогів у світі.

 

 

 

 

***

Але найбільш відомий, визнаний у світі український учений, людина-епоха, віртуоз скальпеля, хірург зі світовим ім'ям, Микола Амосов.

 

Микола Амосов здійснив одразу декілька медичних відкриттів. Саме він перший почав застосовувати наркоз у кардіохірургії, він уперше зробив протезування клапана серця, провів перші в Україні операції при вадах серця, які до того часу вважали невиліковними. Взяв собі на озброєння метод зварювання живих тканин під час проведення складних операцій.


Завдяки таланту Миколи Амосова та його послідовників, врятовано тисячі людських життів. Амосов - найбільш визнаний у світі український вчений.

 

 

 

 

***

Сьогодні нас з вами об'єднує одна мрія - збереження нашої держави і мирне небо над головою. Готуючись до свята Нового року, ми виготовимо з вами долоньки з кольорового паперу. Візьмемо їх у руки, прикладемо до свого серця, подумки скажіть, чого ви бажаєте нашій батьківщині, і потім символічними долоньками захистимо кордон України. Створимо з них оберіг для нашої вітчизни і виготовимо голуба - символ миру.

 

Через декілька років ми, нині учні, будемо вирішувати долю України, від нас буде залежати її майбутнє.

 

 

 

 

***

Любі друзі! Від народження ви маєте певні права, які гарантує та захищає держава. Їх ви маєте знати та реалізовувати щодня, але пам'ятайте: ваші права не повинні порушувати прав інших.


Із часом у вас збільшиться обов'язків і відповідальності. Існують закони, які визначають ваші обов'язки, і ви маєте їх знати. Незнання закону не звільняє від відповідальності за свої вчинки, дії або бездіяльність.

 

Але, якщо трапилось так, що ваші права порушують і ви не можете самі вирішити виниклу ситуацію, тоді ви можете звернутися за допомогою до педагогічних працівників, які завжди поруч з вами.

 

 

 

 

16.12.2019 р.

***

Історія кожного народу має героїчні та трагічні, щасливі й нещасливі сторінки. На долю України випали великі поневіряння: Турецько-Татарські орди, Польські феодали, кріпосне право, які хотіли поневолити наш народ, забороняли мати власну історію, культуру, мову.

 

Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова - це показник існування нації. Поки існує мова, існує народ.

 

У різних куточках світу лунає сьогодні українська мова. Золота струна мови - символ таланту, краси і добробуту народу. Вона піснею бринить у його душі, барвисто квітує на рушниках і килимах, але найголовніше - озивається в пісні.

 

 

 

 

***

Ніколи не зупиняйтеся на вивченні рідної мови. Думаю, що сьогодні ми своїми серцями і душами відчули, яка красива та мелодійна наша мова. Вона гордість українців всього світу, бо ми нею розмовляємо, думаємо, пишемо, читаємо. Без неї не уявляємо свого існування, як без України.

 

Сподіваюся, ви ще глибше відчули, який неоцінний скарб наша мова, і як її треба берегти.

 

 

 

 

***

Міжнародний день солідарності людей — свято, яке відзначається щорічно 20 грудня, починаючи з 2006 року.

 

Генеральна Асамблея ООН резолюцією від 22 грудня 2005 проголосила 20 грудня Міжнародним днем солідарності людей.

 

Солідарність – єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що Ґрунтуються на спільних інтересах і необхідності досягнення загальних групових цілей, спільна відповідальність.

 

Одним із засадничих принципів ООН з моменту її заснування є солідарність з людьми, котрі страждають від злиднів і гноблення. Створення Організації Об’єднаних Націй сприяло зближенню народів і країн світу з метою захисту миру, прав людини і соціально-економічного розвитку. Крім того, неухильно дотримуючись духу солідарності, Організація в своїй повсякденній діяльності покладається на «здійснення міжнародного співробітництва у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру».

 

Генеральна асамблея ООН зазначила, що солідарність є однією з фундаментальних і універсальних цінностей, які повинні лежати в основі міжнародних відносин у XXI столітті.

 

 

 

 

***

Святий Миколай - чудотворець, доброчинець, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам'яті, він розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки.

 

Миколай жив у місті Патарі в Малій Азії. Народився у 280 році в родині багатих та благочестивих батьків Феофана та Нонни. Дядько Миколая був єпископом патарським. Хлопець ріс у добрі та любові, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість горожан. Він як міг допомагав бідним родинам, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він по ночах розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі убогих осель. З часом люди довідалися про доброчинця і уже відкрито йшли до нього із своїми бідами та проблемами.

 

Ще замолоду для сиріт він став батьком, для бідних - милостивим подателем, у біді - помічником, у горі - втішителем. Миколай залишив світське життя і віддався службі Господові. Продав після смерті батьків усе добро, роздав убогим та бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом - єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в'язниці, а за правління Костянтина Великого звільнили. На старості літ отець Миколай прийняв чернецтво.

 

Ще за життя люди вважали отця Миколая Святим.

 

Українці з давніх часів вважали Миколая своїм святим. Багато церков побудовано на його честь. Усі рибалки та моряки вважають його своїм покровителем. На Подолі у Києві постала нова церква Святого Миколая, збудована на штучному острові посеред Дніпра київським Річковим портом. Бо й донині незламною є віра людей у силу Божого слова та силу покровительства Святого Миколая.

 

 

 

 

***

Заповіді свідомого українця:

  - шануй Бога і віру твоїх батьків, і не зраджуй її ніколи, бо це підстава твоєї чесності;

  - шануй материну мову, бо це прекрасний скарб;

  - шануй звичаї і традиції своїх батьків;

  - шануй своє здоров'я і життя, а тому позбудься шкідливих звичок, які руйнують тебе і рідних;

  - будь високоморальним, бо моральність і чесність - це підстава гідності;

  - люби свій народ і ніколи його не зраджуй, працюй для нього в потребі жертвуй за його добро все, бо добро народу, то твоє добро і твоїх дітей;

  - не бійся потерпіти за правду, і вір, що правда переможе;

  - не роби ніколи чогось того, за що мусиш потім соромитися, бо знай, що зло завжди вийде на яв;

  - будь справедливим і всюди виступай в обороні правди, осуджай кривду, бо справедливість є підставою добра твого і народного.

 

 

 

 

 

 

***

Наша Україна славиться багатими традиціями і обрядами. Нині, як і багато століть тому, народні традиції і звичаї, свята є головним чинником відродження українського народу, його національної свідомості і людської гідності, отже в цих життєвих джерелах життя народу.


Традиції, звичаї, обряди і свята - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах.

 

Святково-звичайва спадщина об'єднує людей в одну націю. У всіх народів світу існує повір'я, що того, хто забуває звичаї своїх батьків, карають люди і Бог. Він блукає світом, як блудний син і ніде не може знайти собі притулку й пристанища, бо він загублений для свого народу.

 

Одна батьківщина і двох не буває,
місце, де родилися, завжди святі,
хто рідні обереги свої забуває,
той долі не знайде в житті.

 

 

 

 

 

09.12.2019 р.

***

14 грудня ми відзначаємо й сумуємо разом зі всіма українцями з приводу Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції, що є однією з трагічних сторінок у новітній українській історії.

 

У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждання людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації - наші співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя.

 

Ми схиляємо перед ними голову.

 

 

 

***

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили ті, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей наслідки могли бути на багато гірші.

 

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

 

 

 

 

***

 Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: "Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим ім'ям своєї родини. Людина, яка не любить мови рідної матері це людина без роду і племені".


Рідне слово. Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню. Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово.

 

 

 

 

***

Людське життя коротке і дається воно тільки раз. А кожному потрібно старатися прожити його так, щоб не було соромно за марно прожиті роки.. Ми молоді громадяни України, і саме від нас залежатиме майбутнє, від нашої освіченості, активної життєвої позиції. Як не буде нас розумних, досвідчених, добрих, людяних, то не буде майбутнього у нашої держави. А, якщо вам буде важко, якщо на серці неспокій, якщо нема чим зайнятися, якщо те, до чого прагнете не вдається, то можливо потрібно шукати допомогу в рідних, близьких, друзів, учителів, у Бога.

 

 

 

 

***

Використання прав дітей  нерозривно пов'язано з виконанням нею своїх обов'язків. Так обов'язок - це те, що ви маєте робити, щоб бути корисним собі і оточуючим. Кожен учень школи дбає про високу побутову культуру.   Побутова культура - це вимоги бути охайними, стриманими у поведінці, вміння бережливо ставитися до шкільного майна та робити все задля його збереження.

 

У школі вважають за варварство і не допускають: смітити, заходити до приміщення із брудним взуттям, плювати, ламати меблі. Кожен учень повинен мати діловий вигляд, бути чистим і охайним.

 

Категорично забороняється: поширення, збереження та вживання наркотику, алкоголю, паління, нецензурна лайка не має звучати у стінах школи, прогул і запізнення - це вчинки, що ображають гідність і марнують час викладача й учнів. Тому за це винні мають вибачитись.

 

Дотримувати певних норм, прийнятих у суспільстві, намагатися не створювати ситуації, які призводять до порушень закону.

 

Коли ми порушуємо закон, треба нести сурову відповідальність.

1

Спинюсь не темлю,
що воно за диво!

О ці степи, це небо, ці ліси,
усе так чисто, гарно, незрадливо.

Усе як є, дорога, явори,
усе моє, се зветься - Україна!

 

Воскреснемо! Бо вічно ми були на цій Богом даній землі як народ і рідне небо хай пошле нам всім для життя.

 

Воскреснемо, бо світить нам  увіки пророцтво Тараса Шевченка: "Не вмирає душа наша, не вмирає воля". Встаньмо з колінь, розірвімо пута, якими нас віками приковано до чорних скель, високо підведемо голови, як це одвіку було написано нам на роду.

 

 

 

 

2

Пречиста блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна душа народу. Веселковою барвою розлилася вона в небесах віковічним знаменем, на якому палає золото сонця, мов святий німб.

 

Ні, немає на світі кращого неба, ніж неба на Україні високе, мов наш дух. Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від рідної землі-матінки.

 

Подивлюсь на синє небо і думкою, як у тій чудовій-пречудовій пісні, полиньмо аж до сонця, до зірок, і гляньмо на трепетну землю, і тоді відкриється нам на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце - України.

 

 

 

 

3

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає та шанує людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові "Історія мого життя" писав поет "Становить частинку історії моєї батьківщини".

 

Шевченко шанують у світі волею історії він ніби отоджений з Україною, представляє нас, Українців, народам світу. Він наш великий поет, наша честь і слава.

 

І нам учням потрібно знати його твори, його життя. Ми називаємо його Кобзарем. Так поет назвав книгу всього свого життя - "Кобзар". Вона стала настільною для всього нашого народу.

 

Кобзарями називаємо також народних співців, які виконують пісні, супроводжуючи свій спів грою на бандурі чи кобзі.

 

Отже Шевченко був і є народним поетом-співцем. Уже 2 століття 9 березня кожного року - особлива дата в нашій країні. Цього дня Україна вшановує свого великого сина Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 204-й рік від дня його народження.

 

 

 

 

4

Весна - символ молодості та здоров'я, краси та кохання. І в переддень 8-го березня ми бажаємо всім жінкам і дівчатам завжди бути такими ж молодими, красивими, ніжними і коханими як сама весна.

 

Чи може хтось сказати, чому жіноче свято ми відзначаємо саме навесні. Все дуже просто. Весною відбувається оновлення в природі, зародження нового. А жінка теж дарує світові нове життя.

 

Ось уже багато років поспіль ми вітаємо 8-го березня всіх жінок і дівчат із Міжнародним Жіночим днем. Багато випробувань випало на долю жінки, але вона все витримала та надалі вершить свою місію на землі.

 

Сьогодні вона не лише берегиня родини і роду людського, але й освічена, високодуховна особистість. Вклоняємося тобі, мати роду людського, ім'я якій - Жінка.

 

Миру і щастя дому твойому, сім'ї твоїй. Миру і щастя землі, по якій ти ідеш, жінка!

 

 

 

 

***

Сьогодні жінко ваше свято!

І на зорі ще в ранній час
йде славний березень вітати
живими пролісками вас.

 

Несе надії вам святкові,
мов подих радісний весни;
за вашу вірність у любові,
що не згаса до сивини!

 

 

 

 

***

Але, якби все те почати знов.

Адже той борщ щоденний - то любов,
сорочка чисто випрана - любов,
і ночі, що не спала ти любов,
і квіти, що посіяла - любов,
вся Україна - то твоя любов.

Все так було б, якби почати знов.

Жіноча доля в світі - це любов!