Новини


День Української Державності — державне свято, що відзначатиметься щороку в Україні 28 липня, у День Хрещення Київської Русі — України.

 

 

 

 

Як наголошував Голова Парламенту України Руслан Стефанчук, цей законопроєкт є логічним продовженням Указу Президента «Про День Української Державності», який був підписаний Володимиром Зеленським під час святкування 30-ї річниці Незалежності України.

 

«Це рішення сприятиме утвердженню спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення. Воно стане чинником опору ворожим наративам росії про Україну як «фейкову державу». Ми повинні відвойовувати кожен сантиметр своєї історії, розчищати наше історичне коріння. Адже ми — самодостатня нація», — наголосив Руслан Стефанчук.

 

У країни досі немає Великого Гербу, але «малий Герб» - тризуб – має прадавні корені та завдяки своїй лаконічності міцно «прижився» у використанні.

 

 

 

Герб Держави Україна — синій щит із золотим тризубом київського князя Володимира Великого – за Конституцією, один із трьох державних символів - нарівні з прапором і гі́мном.

 

Відкритий конкурс проектів державного герба України оголосили ще 24 червня 1991 року - за два місяці до проголошення Незалежності - немов щось відчували. Робочу групу було створено під егідою Комісії з питань культури і духовного відродження ВР, до неї увійшли історики, мистецтвознавці та музейники. Для участі в конкурсі надійшло понад 200 робіт, з яких 192 мали зображення тризуба. Вони всі тепер зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління. Переміг проект розроблений групою українських геральдистів — Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким. Їхнє напрочуд елегантний ескіз нині знаний у всьому світі.