Новини


3 грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини й участь інвалідів у житті суспільства.

 

 

 

 

В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. 2005 року ухвалено закон „Про реабілітацію інвалідів в Україні”, яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їхньої гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному й культурному житті.